Letní aktivity


hotel-bauer-bilanska-promenada

Bílanská promenáda

chodník na Bílé, vedoucí kolem řeky s množstvím dětských hřišť
hotel-bauer-obora

Obůrka s lesní zvěří

přibližně půlhodinová procházka
od hotelu v obůrce jsou umístěni jeleni, srnci, danci, mufloni divočáci.
hotel-bauer-stezka-paseraku

Stezka Beskydských pašeráků

ideální rodinná procházka, která upoutá každého dětského návštěvníka. Visuté lanové mosty jsou jedinečné v celé ČR. Všechny prvky Stezky beskydských pašeráků jsou naprosto bezpečné a vhodné již pro děti od 3 let.
hotel-bauer-smardlavka-bila

Pramen Smradlavá

Siřičitý pramen, který je ovšem pitný, obsahuje mnoho minerálů, pomáhá při žaludečních obtížích, bolestech kloubů, onemocnění kůže.
hotel-bauer-maxuv-klauz

Maxův klaus

byl vybudován v 19. století, původně sloužil k zadržování vody pro plavení dřeva.
hotel-bauer-lysa-hora

Lysá hora

1323 m.n.m. nejvyšší vrchol Beskyd a Těšínska, který má za každého počasí své kouzlo. Ideální pěší výstup začíná po červené stezce od penzionu Sluníčko v obci Ostravice a trvá přibližně 1,5 hodiny.
smrk-beskydy-hotel-bauer

Smrk

Druhá nejvyšší hora Beskyd (1276 m.n.m.). Celý masív je prost staveb a proto je hora útočištěm velkých beskydských šelem (rys, vlk, příležitostně medvěd). Z Bílé je nejjednodušší výstup po žluté od hráze přehrady Šance (tam i zpět 11 km) nebo z Ostravice po červené (tam i zpět 14 km).
pustevny-beskydy-hotel-bauer

Pustevny

Horské sedlo ve výšce 1018 m., významná křižovatka turistických cest. Přístup autem z Prostřední Bečvy až do sedla (parkoviště) nebo z druhé strany lanovkou z Ráztoky. Nachází se zde komplex stylových valašských staveb z 20. let 20. století od architekta Dušana Jurkoviče. Spolu s Radhoštěm patří k nejnavštěvovanějším místům Beskyd. Nenáročný výlet po hřebeni na Radhošť kolem sochy Radegasta, celkem 7 km bez znatelného převýšení. Náročnější, ale krásný je výstup na horu Čertův mlýn (1205 m.n.m.) po červené značce. Z vrcholu pokračujeme po zelené. Asi po 300 m vpravo se nachází zajímavý přírodní úkaz tzv. Čertův stůl, který vznikl odsedáním bloků Godulského pískovce, ale podle jiných teorii se jednalo o posvátné místo starých Keltů a podle pověsti o zbytky mlýna, který měl za úkol postavit čert během jediné noci. Dojdeme do sedla Martiňák (občerstvení) a vrátíme se úvozovou cestou po červené na Pustevny. Celkem 17 km.
grun

Grůň

Hřeben Grůně se nachází cca 5,5 km od Bílé. 1,5 km vede po hlavní silnici a potom po modré, resp. žluté značce. Na Grůni se nachází dřevěný kostel Panny Marie z roku 1887, za hezkého počasí odtud bývá krásný výhled na Fatru a Roháče.
hotel-bauer-hvezdarna-beskydy

Hvězdárna Beskydy

unikátní pozorování skryté krásy vesmíru přímo uprostřed nejtmavší oblohy Beskyd. Cca 2 hodinový večer pod širým nebem v Beskydech pod dohledem zkušeného astronoma-průvodce, na kterého si můžete připravit nejrůznější otázky z oblasti astronomie.
hotel-bauer-turzovka

Poutní místo Turzovka

„Lurdy v srdci Evropy“. Na místě zvaném hora Živčáková došlo k opakovanému a církvi uznávanému mariánskému zjevení. Poutní místo, které zaujme i návštěvníky se zájmem o dějiny. Na poutní místo se sjíždějí věřící z celého světa.
akvapark-roznov-hotel-bauer

Krytý bazén a koupaliště Rožnov

Whirlpool, parní lázně, masážní trysky, tobogán a další
akvapark-olesna-hotel-bauer

Akvapark Olešná, Frýdek-Místek

Venkovní i krytá část, spousta atrakcí, welness
akvapark-frenstat-hotel-bauer

Akvapark Frenštát pod Radhoštěm

Venkovní bazén, tobogán, skluzavka a další atrakce
golf-ostravice-hotel-bauer

Golfové hřiště Ostravice

18 jamkové hřiště v Ostravici (vzdálenost 12 km)
golf-celadna-hotel-bauer

Golfové hřiště Čeladná

2x 18 jamkové hřiště na Čeladné (vzdálenost 18 km)
golf-roznov-hotel-bauer

Golfové hřiště Rožnov pod Radhoštěm

9 jamkové hřiště v Rožnově pod Radhoštěm (vzdálenost 25 km)

Naši partneři

logo-sun
logo
logo_cz
insportline_logo

Zimní aktivity


ski-bila-hotel-bauer

Lyžařský areál Ski Bílá

Lyžařský areál SKI VÍTKOVICE- Bílá je tvořen řadou sjezdových tratí od střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí.
sneznice-hotel-bauer

Sněžnice

Užijte si toulky zimní krajinou i mimo vyšlapané chodníčky díky sněžnicím. Díky nim pro vás nebude sypký a hluboký sníh překážkou.
lyzarska-skola-hotel-bauer

Lyžařská škola

Výuka lyžování pro malé i velké. Výuka jízdy na lyžích i snowboardu pod vedením zkušených instruktorů.
lyzarska-pujcovna-hotel-bauer

Půjčovna zimního vybavení

Půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení. K dispozici takéVIP sety a veškeré doplňkové vybavení jako jsou helmy či brýle.
kluziste-hotel-bauer

Kluziště

V průběhu zimy, když tomu podmínky nasvědčují je možné využít umělého kluziště, kde je možné si půjčit brusle.
bezky-hotel-bauer

Běžecká trasa A: Bílá - Staré Hamry - Bílá

Trasa vede z parkoviště v Bílé kolem osady Žarovjanka, k usedlosti u Remešů. Po přechodu silnice pak kolem bývalého JZD nahoru přes Klučiny k hotelu Charbulák. Dále pak po hřebeni, k chatě Švarná Hanka a na Bílý Kříž, na Konečnou a po hřebeni do Sedla pod Bobkem a pak sjezdem zpět do Bílé na parkoviště. V opačném směru může být trasa snadnější, protože lze využít lanovku „A“ pro překonání výškového rozdílu z parkoviště do Sedla pod Bobkem. Na lanovku lze zakoupit jednorázovou jízdenku bez zálohy. Trasa je strojově upravována. Délka trasy je 33,2 km.
bezky-hotel-bauer

Běžecká trasa B: Bílá – Mezivodí – Bílá

Trasa vede z parkoviště v Bílé, kolem osady Žarovjanka do sedla pod Javořinou. Pro usnadnění výstupu lze využít do sedla pod Javořinou lyžařského vleku „D“. Dále pak po úbočí kopce Javořina k osadě Javořina a přes Kozí Hřbety, kde je trasa zokruhována s možností vrácení se po stejné trase zpět na Bílou. Z Kozích Hřbetů trasa pokračuje dále po úbočí kopce Rožnovský vrch k rekreačnímu středisku Ondrášův Dvůr na Mezivodí. Z Mezivodí se trasa vrací po opačné straně údolí, podél Salajského potoka a dále pak úbočím kopce Kyčera a Klín k údolí Smradlavé, Zámečku a zpět na parkoviště v Bílé. Trasa je strojově upravována. Délka trasy je 19,8 km.
ledova-stena-hotel-bauer

Ledová stěna

Adrenalinové lezení po uměle vytvořené ledové stěně za pomocí cepínů a maček.