Letní aktivity


hotel-bauer-bilanska-promenada

Bílanská promenáda

chodník na Bílé, vedoucí kolem řeky s množstvím dětských hřišť
hotel-bauer-obora

Obůrka s lesní zvěří

přibližně půlhodinová procházka
od hotelu v obůrce jsou umístěni jeleni, srnci, danci, mufloni divočáci.
hotel-bauer-stezka-paseraku

Stezka Beskydských pašeráků

ideální rodinná procházka, která upoutá každého dětského návštěvníka. Visuté lanové mosty jsou jedinečné v celé ČR. Všechny prvky Stezky beskydských pašeráků jsou naprosto bezpečné a vhodné již pro děti od 3 let.
hotel-bauer-smardlavka-bila

Pramen Smradlavá

Siřičitý pramen, který je ovšem pitný, obsahuje mnoho minerálů, pomáhá při žaludečních obtížích, bolestech kloubů, onemocnění kůže.
hotel-bauer-maxuv-klauz

Maxův klaus

byl vybudován v 19. století, původně sloužil k zadržování vody pro plavení dřeva.
hotel-bauer-lysa-hora

Lysá hora

1323 m.n.m. nejvyšší vrchol Beskyd a Těšínska, který má za každého počasí své kouzlo. Ideální pěší výstup začíná po červené stezce od penzionu Sluníčko v obci Ostravice a trvá přibližně 1,5 hodiny.
smrk-beskydy-hotel-bauer

Smrk

Druhá nejvyšší hora Beskyd (1276 m.n.m.). Celý masív je prost staveb a proto je hora útočištěm velkých beskydských šelem (rys, vlk, příležitostně medvěd). Z Bílé je nejjednodušší výstup po žluté od hráze přehrady Šance (tam i zpět 11 km) nebo z Ostravice po červené (tam i zpět 14 km).
pustevny-beskydy-hotel-bauer

Pustevny

Horské sedlo ve výšce 1018 m., významná křižovatka turistických cest. Přístup autem z Prostřední Bečvy až do sedla (parkoviště) nebo z druhé strany lanovkou z Ráztoky. Nachází se zde komplex stylových valašských staveb z 20. let 20. století od architekta Dušana Jurkoviče. Spolu s Radhoštěm patří k nejnavštěvovanějším místům Beskyd. Nenáročný výlet po hřebeni na Radhošť kolem sochy Radegasta, celkem 7 km bez znatelného převýšení. Náročnější, ale krásný je výstup na horu Čertův mlýn (1205 m.n.m.) po červené značce. Z vrcholu pokračujeme po zelené. Asi po 300 m vpravo se nachází zajímavý přírodní úkaz tzv. Čertův stůl, který vznikl odsedáním bloků Godulského pískovce, ale podle jiných teorii se jednalo o posvátné místo starých Keltů a podle pověsti o zbytky mlýna, který měl za úkol postavit čert během jediné noci. Dojdeme do sedla Martiňák (občerstvení) a vrátíme se úvozovou cestou po červené na Pustevny. Celkem 17 km.
grun

Grůň

Hřeben Grůně se nachází cca 5,5 km od Bílé. 1,5 km vede po hlavní silnici a potom po modré, resp. žluté značce. Na Grůni se nachází dřevěný kostel Panny Marie z roku 1887, za hezkého počasí odtud bývá krásný výhled na Fatru a Roháče.
hotel-bauer-hvezdarna-beskydy

Hvězdárna Beskydy

unikátní pozorování skryté krásy vesmíru přímo uprostřed nejtmavší oblohy Beskyd. Cca 2 hodinový večer pod širým nebem v Beskydech pod dohledem zkušeného astronoma-průvodce, na kterého si můžete připravit nejrůznější otázky z oblasti astronomie.
hotel-bauer-turzovka

Poutní místo Turzovka

„Lurdy v srdci Evropy“. Na místě zvaném hora Živčáková došlo k opakovanému a církvi uznávanému mariánskému zjevení. Poutní místo, které zaujme i návštěvníky se zájmem o dějiny. Na poutní místo se sjíždějí věřící z celého světa.
akvapark-roznov-hotel-bauer

Krytý bazén a koupaliště Rožnov

Whirlpool, parní lázně, masážní trysky, tobogán a další
akvapark-olesna-hotel-bauer

Akvapark Olešná, Frýdek-Místek

Venkovní i krytá část, spousta atrakcí, welness
akvapark-frenstat-hotel-bauer

Akvapark Frenštát pod Radhoštěm

Venkovní bazén, tobogán, skluzavka a další atrakce
golf-ostravice-hotel-bauer

Golfové hřiště Ostravice

18 jamkové hřiště v Ostravici (vzdálenost 12 km)
golf-celadna-hotel-bauer

Golfové hřiště Čeladná

2x 18 jamkové hřiště na Čeladné (vzdálenost 18 km)
golf-roznov-hotel-bauer

Golfové hřiště Rožnov pod Radhoštěm

9 jamkové hřiště v Rožnově pod Radhoštěm (vzdálenost 25 km)

Naši partneři

logo-sun
logo
logo_cz
insportline_logo

Zimní aktivity


ski-bila-hotel-bauer

Lyžařský areál Ski Bílá

Lyžařský areál SKI VÍTKOVICE- Bílá je tvořen řadou sjezdových tratí od střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí.
sneznice-hotel-bauer

Sněžnice

Užijte si toulky zimní krajinou i mimo vyšlapané chodníčky díky sněžnicím. Díky nim pro vás nebude sypký a hluboký sníh překážkou.
lyzarska-skola-hotel-bauer

Lyžařská škola

Výuka lyžování pro malé i velké. Výuka jízdy na lyžích i snowboardu pod vedením zkušených instruktorů.
lyzarska-pujcovna-hotel-bauer

Půjčovna zimního vybavení

Půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení. K dispozici takéVIP sety a veškeré doplňkové vybavení jako jsou helmy či brýle.
kluziste-hotel-bauer

Kluziště

V průběhu zimy, když tomu podmínky nasvědčují je možné využít umělého kluziště, kde je možné si půjčit brusle.
bezky-hotel-bauer

Běžecká trasa A: Bílá - Staré Hamry - Bílá

Trasa vede z parkoviště v Bílé kolem osady Žarovjanka, k usedlosti u Remešů. Po přechodu silnice pak kolem bývalého JZD nahoru přes Klučiny k hotelu Charbulák. Dále pak po hřebeni, k chatě Švarná Hanka a na Bílý Kříž, na Konečnou a po hřebeni do Sedla pod Bobkem a pak sjezdem zpět do Bílé na parkoviště. V opačném směru může být trasa snadnější, protože lze využít lanovku „A“ pro překonání výškového rozdílu z parkoviště do Sedla pod Bobkem. Na lanovku lze zakoupit jednorázovou jízdenku bez zálohy. Trasa je strojově upravována. Délka trasy je 33,2 km.
bezky-hotel-bauer

Běžecká trasa B: Bílá – Mezivodí – Bílá

Trasa vede z parkoviště v Bílé, kolem osady Žarovjanka do sedla pod Javořinou. Pro usnadnění výstupu lze využít do sedla pod Javořinou lyžařského vleku „D“. Dále pak po úbočí kopce Javořina k osadě Javořina a přes Kozí Hřbety, kde je trasa zokruhována s možností vrácení se po stejné trase zpět na Bílou. Z Kozích Hřbetů trasa pokračuje dále po úbočí kopce Rožnovský vrch k rekreačnímu středisku Ondrášův Dvůr na Mezivodí. Z Mezivodí se trasa vrací po opačné straně údolí, podél Salajského potoka a dále pak úbočím kopce Kyčera a Klín k údolí Smradlavé, Zámečku a zpět na parkoviště v Bílé. Trasa je strojově upravována. Délka trasy je 19,8 km.
ledova-stena-hotel-bauer

Ledová stěna

Adrenalinové lezení po uměle vytvořené ledové stěně za pomocí cepínů a maček.
Vážení hosté, od 25.5. jsme již v plném provozu. Rezervace ubytování telefonickou formou je možná v čase od 9:00 do 19:00. Hotelové wellness je dočasně k dispozici jen pro hotelové hosty. Momentální nařízení vlády pro Moravskoslezský kraj týkající se nošení roušek, dodržování rozestupů, dezinfikovaní prostorů nemají vliv na poskytované služby. Těšíme se na Vás!
Hello. Add your message here.